Projektas „Sveikatos takeliais – kartu su seneliais”

Sėkmingai dalyvavome Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo projekte ir įgyvendiname numatytas veiklas.

Projektas prasidėjo rugpjūčio ketvirtąją savaitę dalyvių supažindinimu su projekto ,,Sveikatos takeliais – kartu su seneliais“  tikslais ir uždaviniais, numatytomis priemonėmis, veiklų datų suderinimu. Rugsėjo mėnesį, Judumo savaitės laikotarpiu, vaikai ir mokytojos keliavo į Josvainių gimnaziją, kur kūno kultūros mokytoja ekspertė Gitana Jurgelevičienė organizavo estafetes. Rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje vaikai ir seneliai turėjo kupinas juoko, judesio, teigiamų emocijų veiklas, keliauvo į miestelio parką, ten mokytojos pravedė žaidimus su kamuoliais. Mokytojai, tėvai, darbuotojai dalyvavo psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaitose. Lektorius yra trijų sūnų tėtis, šeimos santykių lektorius, sertifikuotas kūno psichoterapeutas, vedinis psichologas, karjeros konsultantas, Lietuvos Mokinių Neformaliojo Švietimo Centro Karjeros konsultantas. Spalio, lapkričio mėnesiais vaikai, tėvai ir mokytojai dalyvavo jogos praktikose, kurias vedė jogos mokytoja, studijos „BeeYoga-vaikų joga” įkūrėja Paulina Jančiauskaitė.

Projektas buvo naudingas visiems jo dalyviams: vaikams, jų tėvams, senoliams, darbuotojams. Visi dalyviai džiaugėsi organizuojamomis veiklomis, noriai dalyvavo. Aktyvių veiklų metu mokėsi veikti kartu, suprasti kitą, patyrė teigiamų, džiugių emocijų.

Vaikai įgijo daugiau žinių apie emocijas, jausmus, formavosi gebėjimą būti atsakingais, pagarbiais, empatiškais, kas mažina patyčių riziką. Mokėsi kurti darnesnius tarpusavio santykius tiek su bendraamžiais, tiek su suaugusiaisiais. Senoliai patyrė gėrio jausmą, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.

Sudarytos sąlygos vaikams, tėvams, seneliams dalyvauti veiklose ir leisti laisvalaikį kartu, žaidžiant su kamuoliais įstaigos kieme, parke, varžantis estafečių rungtyse Josvainių gimnazijoje. Psichologo paskaitos paskatino kalbėtis, tartis iškilus problemoms, ieškoti tarpusavio supratimo. Bendruomenės nariai praplėtė žinias apie santykius su aplinka ir aplinkiniais, ir apie bendravimo, bendradarbiavimo su vaikais, senoliais ypatumus. Jogos užsiėmimai vaikams ir suaugusiems padėjo išmokti atsipalaiduoti, nurimti, suprasti save, savo kūno kalbą.